کسلوانیا

۲۰۱۷ – تاامروز (برای فصل چهارم تمدید شد)

خالق: وارن الیس

براساس سری بازی‌های کسلوانیا از کمپانی کونامی

شامل سه فصل و ۲۲ قسمت (درمجموع)

همان‌طور که اول گفته شد، سپری کردن شبی طولانی با هیجان حتما ترکیبی جذاب خواهدبود، چرا وقت‌مان را با یک انیمه‌ی خوب نگذرانیم؟ 

   البته ما به آن انیمه می‌گوییم چون در اصل سریالی امریکایی‌ست. ولی خب، چه کسی توجه می‌کند؟

انیمه‌ی کسلوانیا که از سال ۲۰۱۷ روی سرویس استریم نتفلیکس قرار و تا امروز امتیازها و نقدهای بسیار خوبی گرفته است. از جمله‌ی آن‌ها می‌توان به امتیاز ۸.۲ IMDB، صد البته ۷۱ متاکریتیک – ۷.۸ بینندگان و ۹۳ درصد rottentomatoes اشاره کرد. 

   اما چه چیزی باعث می‌شود تا شما یک درصد بخواهید این سریال را ببینید؟

–  خون‌آشام دوست دارید؟

–  شکارچی‌های همه‌فن حریف جذاب دوست دارید؟

–  جادو دوست دارید؟

پس این انیمه برای شماست. مجموعه‌ای از شخصیت‌های قدرتمند که به زیبایی پردازش شده‌اند، مبارزات چشم‌گیر، جهانی درگیرکننده و دیالوگ‌هایی که گاهی آن‌قدر عمیق‌اند، باید لحظاتی سکوت کرد. 

چهار شخصیت اصلی شاید جزو اصلی‌ترین دلایل محبوبیت این مجموعه باشند‌. ولاد دراکولا تپش، ترور بلمونت، آدریان آلودکارد تپش و سایفا بلنداس‌.

ترور آخرین بازمانده‌ی خاندان شکارچیان بلمونت است‌. سایفا همراه ترور و از قدرتمندترین جادوگران کلیساست‌. آلوکارد فرزند دورگه‌ی دراکولا و همسرش لیزاست که در نبرد با دراکولا، در کنار بشریت می‌ایستد و در نهایت، ولاد دراکولا تپش خون‌آشامی که بعد از آشنایی با لیزا، با او ازدواج می‌کند. اما تنها ۲۰ سال بعد، لیزا به جرم جادوگری در والاچیا سوزانده می‌شود و این سرآغاز تنفری به قدمت تاریخ است.

داستان دقیقا با همین قسمت شروع می‌شود. سوزانده شدن لیزا و تنفر دراکولا که علی‌رغم تلاش بقیه در منصرف کردنش، می‌خواهد از بشریت انتقام گیرد. دراکولا یک‌سال به انسان‌ها فرصت می‌دهد تا صلح‌شان را حفظ کنند وگرنه تک‌تک انسان‌های والاچیا به دستانش کشته می‌شوند. یک سال بعد، اسقف اعظم نه تنها صلحی را حفظ نمی‌کند بلکه مهمانی‌ای برای این مبارزه‌طلبی برگزار می‌کند. دراکولا همان‌طور که قول داده بود، اسقف اعظم را کشته، کلیسا را به آتش می‌کشد و شیاطین خودش را رها می‌کند.

کسلوانیا با فصل اول بیشتر به فضا و داستان کلی اثر پرداخت. یکی از ایراد‌های فصل اول همین است؛ پرداختن بیش‌‌ازحد به داستان و فراموش شدن شخصیت‌ها. کاراکترها در فصل اول آن‌طور که باید پردازش نمی‌شوند و یک شمای کلی از شخصیت‌هایی هستند که در بازی‌ها وجود دارند (هرچند همین شمای کلی در بسیاری از زمان‌ها، میخ‌کوب‌کننده‌ست). درعوض فصل اول به‌خوبی از پس داستان‌گویی خودش برمی‌آید چون هدفش هم همین است.

فضای تاریک و خونین را به خوبی به مخاطب انتقال می‌دهد. به‌هرحال سازندگان به‌خوبی از این قضیه مطلع‌بودند. و توانستند در ادامه‌ی راه فصل دوم، ایراد‌های فصل اول را برطرف کنند. راهی که در فصل سوم به اوج رسید. و شاهد یک انیمه با کیفیتی بالا بودیم. در فصل‌های بعد پردازش شخصیت‌ها بیشتر شد. حتی باوجود معرفی کاراکترهای جدیدتر، به‌خوبی عمق کاراکترها افزایش پیدا کرد. کسلوانیا با دوری از روند کلاسیک داستان‌های گوتیک و بالاخص روند خون‌آشام‌های داستانی را به ماجراجویی‌هایی جذاب و عمیق تبدیل کرده است. 

فن آرتی از کسلوانیا

موسیقی این اثر مانند خودش فصل‌به‌فصل و رفته‌رفته بهتر ‌شد..موسیقی و صداگذاری‌ها کاملا هماهنگ.و زیبا کارشدند؛ به طوریکه صدای هر کاراکتر بسیار در زنده بودن شخصیت تأثیرگذار است. کیفیت بصری و طراحی شخصیت‌ها کاملا با جزئیات می‌باشد. انیمه کسلوانیا هرچقدر رو به جلو می‌رود پخته‌تر شده و قطعا مشاهده‌‌ی آن اوقات خوشی را فراهم خواهدکرد.

نمایش نظرات (1)