خشن، سریع این بار با چاشنی شرق

دوران باستان دورانی سرشار از حکایت‌هایی است که حتی اگر به تاریخ هم علاقه‌مند نباشید، شما را به وجد می‌آورند. از نبردهای سرنوشت‌ساز گرفته تا استراتژی‌های دیوانه‌دار که جریان تاریخ را به سوی متفاوتی برده‌اند. تاریخ آسیای شرقی مملو از چنین داستان‌هایی است؛ از شجاعت و رشادت‌های مثال‌زدنی سامورایی‌ها، نبوغ  جنگ‌سالاران و سیاست‌مدارانی خبره و زیرک. این موجب آن شده که تاریخ این سرزمین‌های کهن پتانسیل فراوانی برای به کارگرفته‌شدن در بخش‌های مختلف مدیا داشته باشد.

در این مقاله می‌خواهیم با نگاهی متفاوت سری بازی‌های Warriors را بررسی و معرفي نماییم.

این روز‌ها سری بازی‌های دارک سولز و سایر بازی‌های سولز لایک از محبوبیت خاصی برخوردار هستند. مخصوصا پس از معرفی جدیدترین بازی این سبک یعنی  Elden Ring طرفداران بیش‌تری برای خود یافته است. اما تا کنون شده از سختی دیوانه‌وار این سبک خسته شوید؟ از کشته‌شدن به دست ساده‌ترین دشمنان به ستوه آیید؟ یا از شکست‌های متعدد در باس‌فایت‌های طاقت‌فرسا بخواهید دسته‌ی کنسول را از پنجره به بیرون پرت کنید؟!

 اگر پاسختان مثبت است ادامه مطلب را دنبال کنید.

سری بازی‌های  Warriors با انتشار اولین نسخه‌ی این سری در سال ۱۹۹۷ به نام Dynasty Warriors خود را معرفی کرد. اولین نسخه‌ی این بازی‌ سبک مبازره‌ای تک‌به‌تک بود. مدتی پس از انتشار اولین نسخه‌ی بازی شرکت Koei نسخه‌ی دوم بازی را به بازار عرضه کرد. نسخه‌ی جدید سبک متفاوتی نسبت به سری اول پیش گرفته بود و شیوه‌ی بازی به سبکhack and slash  تغییر کرد. به طور کلی مجموعه‌ی warriors دارای چند زیرمجموعه‌ است. Samuari warriosWarriors of Orochi و Dynasty Warriors محبوب‌ترین عناوین سری هستند.

عناوین Warriors شما را در نقش یک فرمانده یا جنگ‌سالار قرار می‌دهد و شما در طول بازی با افت‌وخیز‌های زندگی این شخصیت‌ها و وقایع تاریخی همراه می‌شوید. تمرکز بازی‌ها بیش‌تر بر دوره‌ی سه پادشاهی در تاریخ چین و دوره سنگوکو در تاریخ ژاپن است. البته گاهی میان این دو سری کراس‌اور رخ می‌دهد که به عنوان  Warriors of Orochi  منتشر می‌شود‌‌.

در طول ماموریت‌ها و نبرد‌ها شما وظیفه دارید یک‌تنه به صفوف دشمن حمله کنید و همراه با سایر متحدین خود به پیروزی برسید. آیا برای پیروزی استراتژی خاصی نیاز دارید؟ یا برای شکست افسران دشمن شیوه‌ی خاصی نیاز است؟ پاسخ منفی است.

شما می‌توانید پای پیاده یا حتی سوار بر ‌اسب به میان هزاران نفر از دشمنان بروید و زنده بمانید. باورش سخت است، اما این شاید ویژگی جذاب این سری است. شما در میدان نبرد یک وزنه‌ی سنگین و ابرقدرتی شکست‌ناپذیر هستید. روح خدایان جنگ شرقی درکاراکتر شما پدیدار شده است. هیچ حریفی، حتی باس‌فایت هر ماموریت، شما را به چالش دشواری نمی‌کشد، اما این به معنی خسته‌کننده و یکنواخت‌بودن بازی نیست. بازی به شما قابلیت‌ها و سبک‌های متعددی از مبارزه می‌دهد تا دشمنان خود را هر گونه که میل روح جنگجویتان است، از بین ببرید. گیم‌پلی بازی تلفیقی ازفنون هنرهای رزمی و سلاح‌های جادویی است. البته شکست‌ناپذیربودن شما به معنی عمر جاودانه یارانتان نیست و بازی با به خطرانداختن جان آن‌ها شما را به چالش می‌کشد. درست در لحظاتی که در حال قلع‌وقمع دشمنان خود هستید، افسران دشمن با یک استراتژی فرمانده‌ی شما را محاصره می‌کنند و شما حال باید در نقش یک ناجی عمل کنید. فضاسازی بازی و البته نحوه‌ی ساخت کاراکترهای سری Warriors شاید شباهتی به  طراحی‌های چشم‌نواز غربی نداشته باشد، اما با اطمینان می‌توان گفت که بسیار دلنشین و درخور بازی است. این سبک طراحی که بیش‌تر توسط استدیوهای شرقی استفاده می‌شود، بستری مناسب برای یک گیم‌پلی فانتزی رزمی اغراق‌آمیز فراهم می‌کند. مبارزات ترکیب نبردهای چند‌هزار نفری و مبارزات آمیخته به عناصر فانتزی به همراه داستان‌ جنگجویانی شجاع و وفادار موجب خلق لحظاتی سرگرم‌کننده می‌شوند. اگر از آن دسته گیمر‌هایی هستید که تا کنون با مجموعه‌بازی‌های Warriors آشنا نبوده‌اید، پیشنهاد ما برای شروع نسخه‌ی Samurai Warriors: Spirit of Sanda است.

داستانی که در سری  Warriors (Samurai Dyntasy) روایت می‌شود در بیش‌تر نسخه‌ها در دوره‌ی تاریخی مشابهی است، اما در هر سری بازی داستان را از منظر کاراکترهای متفاوت بیان می‌کند که البته با تغییراتی در گیم‌پلی همراه است.

پس اگر دوست دارید که سلاح دست بگیرید و هم‌گام با جنگجویان شرقی به دل میدان نبرد بتازید، این تجربه را از دست ندهید.

پیام بگذارید